Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie mladšího oddílu - Sluníčka

1. 8. 2010

 

MLADŠÍ ODDÍL MAŽORETEK
T.J. SOKOL FRENŠTÁT P. R. – SLUNÍČKA
HISTORIE ODDÍLU
 
 Od  roku 2004 pracuje pod vedením paní Silvie Pivcové mladší oddíl mažoretek T.J. Sokol Frenštát p.R. - Sluníčka. Jelikož zájem o její oddíl je extrémní, neustále bojuje s velikým počtem svěřenkyň, nové zájemce je nucena odmítat a odkazovat na další rok. V roce 2009 – 2010 bylo ve Sluníčkách už celkem 27 dětí, což je s přihlédnutím k nízkému věku děvčat a požadavkům na precizní zvládnutí náročných sestav velmi těžká práce.
Proto byly v roce 2010  v sestavách všech oddílů udělány velké změny a trenérka rozdělila své svěřenkyně  na větší a menší děti. Maličké tedy navštěvují oddíl nejmladší – Hvězdičky a 23 starších dětí zůstalo ve Sluníčkách. Pochodují zde děvčata ve věku 8 – 10 let.
Jakmile dosáhnou správný věk, určité zručnosti a vyrostou ze svých dresů, přecházejí do oddílu Lékorek a nakonec jako velké slečny do Lékořic.
První dresy byly Sluníčkům ušity paní Vojkovskou z Bašky a svým způsobem daly oddílu jeho jméno:
 

p4270013.jpg

Růžovobílé dresy byly zakoupeny v roce 2008 díky sponzorskému daru pana Zrůsta a děti v nich dělaly dva roky parádu:
 

p3010012.jpg

Poslední dresy jsou „dědictvím“ po starších kamarádkách. Děvčata však velmi rychle vyrůstají a potřebují stále nové oblečení:

p6260039.jpg

Zatím poslední skladba, kterou mažoretky Sluníčka natrénovaly a se kterou od ledna 2015 vystupují je od Inny a má název 10 minutes.
 
Vystoupení dětí všech oddílů jsou ve většině případů na stejných akcích: 
 
Akce: akademie a Šibřinky T.J. Sokol Frenštát, Festival mažoretek ve Frenštátě p. R., celostátní nesoutěžní přehlídky mažoretkových skupin v Litomyšli, Šibřinky T.J. Sokol Lichnov, akademie T.J. Sokol Veřovice, Běh Terryho Foxe, sportovní akce ZŠ Tyršova a ZŠ Záhuní, dny otevřených dveří, akademie a plesy těchto škol, plesy ISŠ Frenštát a gymnázia Frenštát, plesy obce Trojanovice, vystoupení pro důchodce na Den matek v Trojanovicích, vystoupení na akci obce Zašová, vystoupení pro invalidní spoluobčany ve Frenštátě p.R.. 
Akce CVČ Astra: karnevaly, Miss žabka, Den dětí. 
Akce KD: na náměstí i v kulturním domě, Hurá prázdniny!!!, Den města, akce Novojičínského deníku.